Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie na terenie Gminy Wieliczki

Informujemy, iż w miesiącu wrześniu na terenie Gminy Wieliczki będzie możliwość zaszczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Koszt szczepienia- 50 zł.

Terminy szczepień:

09.09.2024r.- Małe Olecko, Starosty, Jelitki, Guty

10.09.2024 r.- Kleszczewo, Puchówka

11.09.2024 r.- Sobole, Szeszki

12.09.2024r.- Niedźwiedzkie, Wilkasy, Cimochy, Cimoszki

13.09.2024r.- Krupin, Nowe Raczki, Godziejewo, Krzyżewko, Urbanki, Rynie

16.09.2024r.- Markowskie, Wojnasy

17.09.2024r.- Wieliczki

GĄSIORÓWKO I NORY W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE –podamy do wiadomości

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Olecku:

Szczepienie psów przeciwko wściekliźnie jest obowiązkowe. Rekomenduje również szczepienie kotów domowych przeciwko wściekliźnie.

Zwierzęta szczepimy przeciwko wściekliźnie przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, gdyż wścieklizna jest śmiertelną wirusową chorobą ludzi i zwierząt, a do zakażenia może dojść na drodze kontaktu bezpośredniego – nie tylko przez pokąsanie przez chore zwierzę, ale również przez kontakt śliny chorego zwierzęcia ze skórą.

Psy obowiązkowo szczepi się przeciwko wściekliźnie w terminie 30 dni po ukończeniu przez psa
3 miesiąca życia (czyli w 4 miesiącu życia psa). Następne szczepienie powtarza się nie rzadziej,
niż co 12 miesięcy.