22 czerwca br. na oleckim  placu Wolności dominowała praca lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu oleckiego oraz powiatu ełckiego. Zostały rozegrane eliminacje 11. edycji Bitwy Regionów, czyli konkursu kulinarnego, zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział w Olsztynie.

KGW “Super Babki” z Wieliczek za potrawę pod nazwą “Szczupak tańczący na lodzie” wygrało te eliminacje.  KGW “Jagódki” z Wilkas za potrawę “Karmuszka” – mazurską zupę gulaszową, zostało docenione przez członków jury konkursowego drugim miejscem. Na 3. miejscu w konkursie znalazło się KGW “Białe Łabędzie” z Sedranek w gminie Olecko za przygotowanie kartoflanki, zupy na zakwasie z kapusty.

To właśnie “Super Babki” z Wieliczek będą reprezentować nasz powiat w drugim etapie konkursu na skalę wojewódzką.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy !!

W tych eliminacjach koła z gminy Wieliczki zdominowały konkurs. Wśród 11 uczestników aż pięć reprezentowało gminę Wieliczki (poza zwycięskimi “Super Babkami” oraz “Jagódkami”, KGW “Róże” z Niedźwiedzkich, KGW “Sobolanki” z Soboli i KGW “Cimoszanki” z Cimoch.

Źródło: FB/UG Wieliczki, “GO”, inf. własna

Fot. Iwona Grzelak