Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach w dniu 2 czerwca zorganizował Dzień Dziecka na stadionie. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, były przeróżne animacje od WażkaFun, w tym bańki mydlane, zabawy w pianie, mini rozgrywki, malowanie tatuaży, malowanki między drzewami, dmuchańce oraz inne gry i zabawy.

Stoisko Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieliczkach także cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci czytały na głos bajki Juliana Tuwima, brały chętnie udział w konkursie, polegającym na odgadywaniu postaci z popularnych bajek: m.in. o Królu Lwie, Kubusiu Puchatku, czy z filmów Disneya. Na uczestników tej zabawy czekały nagrody od sponsora – GBP Wieliczki, Banku Spółdzielczego w Olecku.
Nie zabrakło oczywiście pysznych przekąsek od KGW Super Babki, tam kolejka po łakocie nigdy nie kończyła się.
Podczas imprezy dzieci też miały sporą niespodziankę, dzięki naszym super strażakom z OSP Wieliczki, którym serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji i sprawienie tyle radości maluchom w ten upalny dzień.
Źródło: FB Urząd Gminy w Wieliczkach (fot. Iwona Grzelak), D. Josiewicz.
Więcej zdjęć z festynu na FB UG Wieliczki.