Krzysztof Maciejewski, dyrektor ORLEN 80. Rajdu Polski przedstawił trasę czterodniowej rywalizacji.
– Zaczynamy w czwartek (27 czerwca – przyp. DJ), w godzinach popołudniowych, ale to piątek zapowiada się jako wyjątkowe wyzwanie dla kierowców. Trasę aż siedmiu odcinków pokonają bez wizyty w serwisie, a tylko ze strefą zmiany opon w Olecku. Rano na załogi czeka bardzo widowiskowy odcinek Stańczyki, najdłuższy w rajdzie (29,4 km). Następnie zmodyfikowane Wieliczki, a po nich Olecko z kultową hopą Rosochackie, przejeżdżaną odwrotnie w stosunku do lat ubiegłych. Sobotę zaczynamy na odcinku Świętajno, dobrze ocenianym w latach ubiegłych i znanym z ubiegłorocznej edycji rajdu. Następnie udajemy się na dawno niewidzianą próbę Gołdap. Po niej przejeżdżany będzie odcinek Czarne, znany kiedyś jako Babki, a po kilku modyfikacjach zachowujący swój wymagający i widowiskowy charakter. Niedziela, jest krótsza i zawiera dwa, dwukrotnie przejeżdżane odcinki specjalne – Gmina Mrągowo, blisko bazy rajdu oraz Mikołajki, będący Power Stage’m z finiszem na torze Mikołajki Arena. Nie ruszając się z miejsca kibic będzie mógł zobaczyć zawsze pasjonujący finisz Power Stage’a, jak również ceremonię zakończenia rajdu. W tym roku wyjątkowo będzie ona miała miejsce przy torze Mikołajki Arena i w pobliżu parku serwisowego — mówi Krzysztof Maciejewski.

Reprezentant ORLEN Team i jego pilot Szymon Gospodarczyk koncentrują się w tym roku na startach w mistrzostwach Europy, ale Miko potwierdził również swój start w jubileuszowym ORLEN 80. Rajdzie Polski.

Przy widowiskowych próbach sportowych siódmej rundy mistrzostw świata zostanie zlokalizowanych aż 70 stref kibica. Polski klasyk, który w tym roku przebiega pod znakiem rekordowej, osiemdziesiątej edycji zostanie rozegrany w dniach 27 – 30 czerwca, a bazą rajdu po raz dziewiętnasty z rzędu będą malownicze Mikołajki.
Program rajdu na terenie powiatu oleckiego:
Piątek, 28 czerwca 2024
OS 2 Stańczyki 1 08:45
OS 3 Wieliczki 1 10:20
OS 4 Olecko 1 11:10
OS 5 Stańczyki 2 14:05
OS 6 Wieliczki 2 15:40
OS 7 Olecko 2 16:30
OS 8 Mikołajki Arena 2 19:00

W sobotę 29 czerwca 2024 r. o godzinie:

  • 08:30 OS-9 Świętajno 1,
  • 16:00 OS-13 Świętajno 2.

Kibicujcie i obserwujcie rajd.

Program i mapy odcinków specjalnych na stronie internetowej ORLEN 80. Rajdu Polski w zakładce: Kibice.

Źródło: rajdpolski.pl, www.powiat.olecko.pl
Fot. Wojciech Caruk