Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowych eliminacjach Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku.

Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego               , w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:
Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych. Wzięło w nim udział 5 czteroosobowych zespołów ze szkół podstawowych powiatu oleckiego (grupa I –uczniowie w wieku 10-12 lat) oraz 7 trzyosobowych zespołów uczniów powyżej 12 lat (grupa II ).
Drużyny rywalizowały w konkurencjach takich jak np.: test z przepisów ruchu drogowego, w tym ustalanie kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że zarówno drużyna I reprezentowana przez
uczniów klasy V:
Lenę Maziejuk, Aleksandrę Myszczyńską, Jakuba Franciszka Biszewskiego, Tomasza Dzwonkowskiego,
jak i drużyna II, w której były uczennice klasy VI a:
Weronika Maziejuk, Anita Rucińska, Andżelika Skowron, zajęły I MIEJSCE !!!

Źródło: FB SP im. Św. JP II Wieliczki