W dniu 8 marca br,  w Dniu Kobiet hucznie obchodzono to święto w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wieliczkach, która zapełniła się w pełni. Gości spotkania powitał wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński , dyrektor ZSz-P Marek Dobrzyń oraz dyrektor GOK Wieliczki Małgorzata Bartoszewicz.

Organizatorzy wydarzenia to: Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach, Urząd Gminy w Wieliczkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach.

Głównymi bohaterami tego wydarzenia były 3 pary małżeńskie z terenu gminy, które od Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy otrzymały Medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Otrzymali je: Czesława i Ryszard Snarscy, Danuta i Stanisław Wiszniewscy, Barbara i Piotr Bartosiewicz. W imieniu Prezydenta RP medale wręczył im wójt gminy Wieliczki J. Kuczyński.

W części artystycznej na gości czekały same niespodzianki. Najpierw na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wieliczkach: Marcel Czapuryn, Lena i Weronika Maziejuk oraz Nikola Słabińska.

Główną atrakcją tego wieczoru był jednak recital Natalii Roguckiej-Górskiej, absolwentki warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w klasie śpiewu solo, znanej m.in. z zajęcia II miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anny German. Śpiewaczka występuje często w TV Polonia. Akompaniował jej na pianinie Tomasz Trojanowski, który współpracuje z Suwalki Gospel Choir. Jak powiedziała na spotkaniu wicedyrektor ZS-P Wieliczki Sylwia Balińska, pan Tomasz jest kompozytorem hymnu przedszkola w Wieliczkach!

Piosenki z repertuaru Anny German w wykonaniu pani Natalii Roguckiej-Górskiej wręcz oczarowały publiczność. Szczególnie “Człowieczy los” jak zwykle wzbudził najwięcej emocji u słuchaczy. Było i standing ovation: publiczność na stojąco dziękowała śpiewaczce za recital. Nie zabrakło też bisów, gdzie Pani Natalia zaśpiewała piosenkę Anny Jantar.

Na koniec wieczoru zaś wystąpili Wielczanie, którzy przygotowali specjalny program na ten wieczór. Jego zwieńczeniem był popis solowej gry na akordeonie  w wykonaniu Krzysztofa Jankowskiego w piosence, śpiewanej przez Małgorzatę Pritulak w kultowym  filmie  pt. “Jak wywołałem II wojnę światową”. Piosenkę solo zaśpiewał też Jarosław Sawicki z Wielczan.

Mieszkanki gminy Wieliczki mogły poczęstować się wypiekami, pochodzącymi z Cukierni Jana Staniszewskiego w Olecku oraz skorzystać ze strefy beauty: porady na temat pielęgnacji ciała, kosmetyków, skorzystać z masażu czy wysłuchać porad na temat leczenia cukrzycy, zbadać sobie poziom cukru we krwi.

Dyrektor ZSz-P Wieliczki Marek Dobrzyń podarował każdej pani upominek.