Kolejna inwestycja Powiatowego Zarządu Dróg w Olecku to budowa drogi dla pieszych i rowerów przy drodze powiatowej na odcinku Wieliczki – Nowy Młyn, która się właśnie rozpoczęła (widoczna na zdjęciach w galerii). Jest to odcinek od ul. Spokojnej w Wieliczkach za obiekt mostowy, to jest okolice cmentarza. Zadanie wyniesie ponad 1,1 mln zł. W tym dofinansowanie z RFRD to 895,2 tys. zł, a środki z budżetu Powiatu Oleckiego i Gminy Wieliczki to 228,6 tys. zł. Jej realizacja zakończy się w październiku tego roku.

Do października 2024 r. przebudujemy także drogę powiatową nr:

• 1913N na Szeszki – Dorsze do granicy powiatu – koszt zadania to ponad 1,2 mln zł, a dofinansowanie z RFRD to 993,8 tys. zł, Powiat Olecki i Gmina Wieliczki dołożą po 124,2 tys. zł.

W tym roku dokończymy wspólnie z:

• Gminą Wieliczki przebudowę dróg powiatowych na odcinkach Nowy Młyn – Jelitki i Wieliczki – Nowy Młyn z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Realizację tych inwestycji koordynuje Powiatowy Zarząd Dróg w Olecku.

Na podst. info PZD Olecko