9 lutego w gminie Wieliczki, podobnie jak w całej Polsce doszło do protestu w  ramach ogłoszonego przez NSZZ “S” Rolników Indywidualnych strajku generalnego przeciwko szkodliwej dla rolnictwa polityce Unii Europejskiej, tzw. Zielonemu Ładowi oraz dopuszczaniu na rynek polski taniej, ukraińskiej żywności. Na placu obok kościoła w Wieliczkach zgromadziło się blisko pół setki ciągników oraz aut osobowych, należących do mieszkańców naszej gminy. Uczestników tego zgromadzenia przywitał organizator protestu Mirosław Borowski, wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński oraz radny rady Powiatu w Olecku Marek Dobrzyń. Odśpiewano “Rotę” a później blokowano rotacyjnie pobliskie przejście dla pieszych, blokowano przejazd aut.

Na koniec tego zgromadzenia imponująca kawalkada pojazdów, udekorowanych flagami narodowymi, z hasłami, ruszyła w kierunku Olecka, gdzie dalej trwał ten protest rolników.