Już w najbliższy piątek, 9 lutego br.  w całej Polsce odbędzie się strajk generalny rolników, przeciwnych unijnej polityce rolnej “Zielonego Ładu”.

Rolnicy i organizatorzy protestów zwracają się z prośbą o wyrozumiałość, o pokojową formę wyrażania niezadowolenia i współpracę ze związkowymi koordynatorami strajku.

 

Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych — apelują i przy okazji proszą o unikanie podróży w miejscach występowania protestu.

 

Szanowni Konsumenci! Rolnicy walczą również o Wasze zdrowie! Rolnicy w Unii Europejskiej utrzymują wysokie standardy produkcji, by wszelkie produkty rolno-spożywcze były jak najbezpieczniejsze. Takich wymogów nie spełniają produkty importowane z Ukrainy. Zanieczyszczone zboże, spleśniałe maliny… Do Polski szeroką strugą w ramach bezcłowego importu narzuconego przez Unię Europejską państwom członkowskim, wpływa ukraiński cukier, jaja, mięso, zboże, owoce i warzywa… Na Ukrainie stosowane są środki, które są wycofane z Polski od 20 lat! Zostały uznane za toksyczne… Drodzy Konsumenci – wybierzcie to, co dobre dla Was i Waszych Rodzin, wesprzyjcie Rolników przyłączając się 9 lutego 2024 r. do protestów. Wystarczy oflagowane auto! Bądźcie wyrozumiali i pamiętajcie – bez Rolników – nie ma żywności! — apeluje Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza.
W gminie Wieliczki rolnicy mają spotkać się na placu przy kościele w Wieliczkach, o godz. 11. Koordynatorem gminnym tego protestu jest Pan Mirosław Borowski.
Żródło: “Gazeta Olsztyńska”, Fot. GO, B. Słomkowski