3 lutego br. zespół “Wielczanie”, który w ubiegłym roku obchodził bardzo uroczyście  jubileusz 10-lecia istnienia, wziął udział w Biesiadzie Karnawałowej w świetlicy wiejskiej w Sedrankach w gminie Olecko. Zaproszenie przyjął od sołtysa i Koła Gospodyń Wiejskich w Sedrankach. Podobnie jak inne zespoły z terenu powiatu oleckiego: “Świętowiacy” i “Familia” ze Świętajna, , “Jarka” i “Prząśniczki” z Kowali Oleckich, “Na Przyboś” z Monet oraz gospodarze – “Sedranianki”, zaprezentował typowo biesiadny repertuar.

Liderzy naszego gminnego zespołu – Marianna i Mirosław Nowikowscy, prowadzili też zabawę wszystkich uczestników i gości tej imprezy. W składzie “Wielczan” znajduje się od pewnego czasu 12-letnia Zosia Sawicka. “To nasza perełka” – zaznacza liderka zespołu Marianna Nowikowska.