Wiwat Maj, 3 Maj!

Wiwat Maj, 3 Maj!

Z zachowaniem środków bezpieczeństwa i ochrony osobistej w Kościele Parafialnym w Wieliczki, Powiat olecki z inicjatywy Prezesa WMZHBM, Wiceprezydenta PFHBiPM Andrzeja Steckiewicza została odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji Święta 3 Maja oraz w intencji oddalenia koronawirusa i zjawiska suszy w rolnictwie.

Była to także okazja do złożenia okolicznościowych kwiatów przy kamieniu z tablicą, ufundowanym przez rolników ziemi oleckiej i poświęconym równo rok temu z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy wydarzenia wsparli akcję „Dziękujemy że pijecie mleko”, w której producenci i hodowcy dziękują konsumentom za uwzględnianie w codziennych wyborach żywieniowych polskiego, pysznego mleka i produktów pochodnych.

Obchody uświetnili swoją obecnością oraz wsparciem akcji m.in.: Miroslaw Borowski, Wiceprezes Krajowa Rada Izb Rolniczych, Przedstawiciele lokalnych Samorządów: Starostwo Powiatowe w Olecku, Wieliczki, gminy Ełk oraz instytucji rolniczych: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, oraz hodowcy z terenu ziemi oleckiej.