Wojewódzkie obchody Święta Policji, Ełk 2018

Tegoroczne wojewódzkie obchody święta policji, które przypada 24 lipca, odbyły się w Ełku. Na Placu Jana Pawła II zjawili się przedstawiciele Komendy Głównej Policji, rządu, parlamentu i samorządów województwa warmińsko-mazurskiego. Mieszkańców Gminy Wieliczki reprezentował Wójt Jarosław Kuczyński.

Jednym z najważniejszych punktów uroczystości było nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Ełku. Obecny na uroczystości wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński W swoim wystąpieniu mówił o przemianie, jaką polska policja przeszła w ciągu ostatnich lat.

— Chciałbym podziękować wszystkim policjantom za czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli. To dzięki waszemu profesjonalizmowi, determinacji i etosowi Polacy czują się bezpiecznie i są bezpieczni — mówił Jarosław Zieliński. — Aż 86 proc. Polaków uważa kraj za bezpieczny. W ostatnich 2-3 latach przestępczość spada, a ich wykrywalność rośnie. Zawsze powtarzam, że policja musi być przyjazna obywatelom, a groźna dla przestępców.

Podczas uroczystości sześć osób za wybitny wkład i zasługi w realizację ustawowych zadań policji otrzymało z rąk ministra Zielińskiego medale „Za zasługi dla Policji”. Wśród wyróżnionych był Wójt Gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński.

Medal za Zasługi dla Policji nadaje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, aby uhonorować tych, którzy przyczynili się do do zacieśniania więzi pomiędzy policją a społeczeństwem oraz troszczą o bezpieczeństwo obywateli naszego kraju.