SKAZANI NA SUKCES

SKAZANI  NA  SUKCES

SYNDROM  to kapela, która doskonale wpisuje się w nurt współczesnej muzyki alternatywnej i posiada wszystkie przymioty, aby na niej zaistnieć.

W  notce o zespole czytamy:

„(…) progresywni muzycy grają muzykę osadzoną na pograniczu rock’a alternatywnego. Prezentują wyjątkowo  dojrzały,  autorski  repertuar;  od bluesa i ballad, aż do ostrzejszych rockowych brzmień, często wzbogaconych elementami jazzu i folku.”

Młodzi muzycy od wielu lat działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach. Jest już tradycją, że podczas ferii zimowych odbywają się tam koncerty rock’owe, gdzie, obok gwiazd – takich jak Syndrom, na jednaj scenie występuje utalentowana muzycznie młodzież z naszej gminy.

W tym roku koncert odbył 26-go stycznia. Dla zespołu Syndrom była to dodatkowa okazja do świętowania jubileuszu, bowiem dokładnie trzy lata temu zadebiutował na perkusji Bartłomiej Śliwiński, wówczas członek sekcji bębniarskiej będącej pod opieką Krzysztofa Szczerbowskiego.

Historia zespołu Syndrom zaczyna się jednak dużo wcześniej, bo w roku 2010. To wtedy, na podwalinach działającej przy GOK Wieliczki rockowej grupy GOKarty, zawiązuje się zespół o poważnie brzmiącej nazwie i ambitnych planach. Postanowili wstrząsnąć polską, a następnie światową scena muzyczną i – trzeba przyznać – są coraz bliżej spełnienia tego celu.

Od samego początku liderem zespołu Syndrom jest Jakub Śliwiński, gitarzysta, ale przede wszystkim autor utworów wykonywanych przez zespół. W przebogatym repertuarze mają ostatnio coraz więcej polskich utworów, co dobrze rokuje, bo nagrania będą miały szansę pojawiać się w audycjach radiowych.

W tej chwili Bartłomiej rozwija już swoje ponadprzeciętne umiejętności perkusyjne pod okiem takich sław jak Zbigniew Lewandowski, czy Cezary Konrad, który jest jego największym Mistrzem. Dla takich artystów perkusja pełni w zespole niezwykle istotną rolę. Nie jest li tylko metronomem, ale pełnoprawnym instrumentem, na którym gra artysta, natomiast rytm jest wypadkową, intuicyjnie czerpiącą z tradycji afrykańskich, arabskich, indyjskich, łącząc je w nową, zaskakującą jakość.

Od zeszłego roku nieodłączną częścią Syndromu stał się też Eryk Czaplejewicz i jego niesamowity saksofon. Dzięki swojej uniwersalności potrafi odnaleźć się w każdym wyzwaniu. Eryk posiada ogromne pokłady pozytywnej energii, oraz pasję, która w połączeniu z coraz bogatszymi umiejętnościami, w przyszłości gwarantuje mu rolę wirtuoza swojego instrumentu.

Tak więc z nowym materiałem, w nowym składzie, w tym także z nadzieją na stabilną współpracę z nowym basistą, oraz w twórczym nastroju – muzycy rozpoczynają kolejny sezon.

Z dumą będziemy śledzić ich artystyczny rozwój i kolejne sukcesy, a ostatnio można ich  było usłyszeć 2-go lutego w Węgorzewie, podczas III-go Zimowego Konkursu Rockowego.