SĄ STĄD

SĄ  STĄD

W  tym  rock’u  są jak burza! 🙂

Przede wszystkim 7 grudnia 2018 r. wygrali krajowe eliminacje „Imagine Poland” i we wrześniu 2019 r. będą reprezentować Polskę na międzynarodowym Festivalu IMAGINE w Holandii.

Od Imagine Polska, wraz z biletem do Maastricht, otrzymali również nagrodę w postaci sesji nagraniowej w Programie Trzecim Polskiego Radio, w kultowym Muzycznym Studio im. A. Osieckiej, którą zrealizowali pod koniec grudnia, więc było to jakby ukoronowanie artystycznych dokonań całego roku, a działo się sporo.

Niewątpliwie sporym sukcesem dla zespołu Syndrom było dotarcie do finału podlaskich „Rockowań 2018”, gdzie wystąpili jako jeden z siedmiu najlepszych zespołów, wyłonionych podczas III etapów konkursu z całego województwa.

Są również finalistami ogólnopolskiego Rock Fest TAURON Arena Kraków 2018 dla wykonawców do lat 20-tu, oraz finalistami łódzkiego projektu „Rockowanie. Muzyczny dialog pokoleń. Gramy Brylewskiego”.

W tym miejscu chyba warto wspomnieć o aktywności Syndromu także na rodzimych scenach, bo jest to między innymi „Lega Fest Olecko”, gdzie wystąpili obok Tymona Tymańskiego i wygrali możliwość wystąpienia z własnym koncertem na „Lega Fest 2019”.  Jednak to nie wszystko, ponieważ wystąpili też na słynnym „Przystanku Olecko” i na Placu Wolności zagrali koncert na tej samej scenie co Lady Pank i Sławomir.

Lato upłynęło im pracowicie, bo oprócz wspomnianych koncertów wzięli udział w Warsztatach Muzycznych w Jaworkach i w Międzynarodowych Chodzieskich Warsztatach Jazzowych „Cho-Jazz 2018”.

Nic więc dziwnego, że zaraz po wakacjach na „Łomża Blues-Rock Festiwal 2018” zdobyli I-sze miejsce, a ich perkusista otrzymał wtedy nagrodę specjalną dla wybitnego instrumentalisty za szczególną zdolność „malowania dźwiękiem”.

6 lutego w Radio Białystok, w audycji !Pod powierzchnią! w muzycznym podsumowaniu roku, można było usłyszeć ich utwór pt. „Stołczyńska”, a przy okazji z anteny padło wiele dobrych słów o dokonaniach zespołu Syndrom, bo niewątpliwie – wspaniale rokują!

W  tym roku są jak burza! 🙂

Zakwalifikowali się już do wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych, w tym również emitowanych na żywo, np. w opolskim radio, a obecnie walczą o głosy  w „Bands’ Battle 2019”.

Niestety, tak już jest, że wiele imprez o wyższej randze otwiera się młodym zespołom dopiero po zwycięstwie w plebiscytach internetowych. To przepustka do kolejnych etapów, gdzie zespół będzie miał szansę walczyć dalej, ale bez lokalnego wsparcia to się nie uda, dlatego chłopcy bardzo liczą na naszą pomoc …zwłaszcza, że potem to oni nas będą reprezentować, bo to chłopcy …stąd, tak jak Jan Panasewicz, albo Organek…

Zachęcamy do polubienia strony:  https://www.facebook.com/pg/syndrom.rock.art

oraz do obserwowania na instagramie:  https://www.instagram.com/syndrom.rock.art

spot filmowy na YouTube

gdzie można – we wszystkim –  aktywnie uczestniczyć.