Projekt „Pod biało-czerwoną”

Projekt „Pod biało-czerwoną”

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego realizują projekt „”Pod biało-czerwoną”. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd  Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie to ma na celu połączenie Polaków pod naszą flaga państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Aby spełnić założenia projektu ,wystarczy zerbrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online w danej gminie. Głosy mogą oddawać wszyscy mieszkańcy gminy – w tym osoby niepełnoletnie. Głosy poparcia na swoją gminę można oddawać tutaj:  https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdą Państwo na stronie: gov.pl/bialoczerwona.

Gminy, które na dzień 11 listopada  2020r.  na godz. 23:59 osiągną największą procentową liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidywany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję gminy w tej klasyfikacji.

Mogą Państwo korzystać z materiałów (film, grafika, treść artykułu)dostępnej tutaj:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/pod-bialo-czerwona–zachecamy-do-udzialu-w-akcji

W przypadku pytań proszę o bezpośredni kontakt z realizatorami projektu: bialo-czerwona@mc.gov.pl tel: 532-519-877