Pociąg osobowy zawitał do Wieliczek

Pociąg osobowy zawitał do  Wieliczek

Niezapomniane wrażenia towarzyszyły przejazdowi pociągu Rospuda przez gminę Wieliczki 23 lipca 2018 r. Zabytkowy skład prowadzony przez parowóz zatrzymał się na kilka minut, aby spotkać się z mieszkańcami i uzupełnić zapas wody we współpracy ze strażakami OSP Wieliczki. Pasażerów powitał Wójt Gminy Jarosław Kuczyński, a kilka pań z zespołu Wielczanki poczęstowało gości cukierkami zawiniętymi w okolicznościowe papierki. Na peronie zgromadził się spory tłumek zainteresowanych osób. W zgodnej opinii uczestników zdarzenia, miło było widzieć po wielu latach jak stacja kolejowa w Wieliczkach tętni życiem. Dla młodego pokolenia było to również ciekawe nieoczekiwane zdarzenie.

W drodze powrotnej z Suwałk lokomotywa kolejny raz tankowanie wody dzięki strażakom z OSP Wieliczki i kolejna możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć i filmów dla zgromadzonych mieszkańców.

Prezes stowarzyszenia Turystyka Kolejowa podkreślał w rozmowie wyjątkową życzliwość i gościnność Wieliczek, Stwierdził, że pierwszy raz spotkał się z tak serdecznym i gościnnym przyjęciem przez samorząd gminny.