DZIEŃ WIATRAKA 2019

DZIEŃ WIATRAKA 2019

W sobotę, 29 czerwca 2019 roku po raz kolejny odbył się festyn gminny Dzień Wiatraka, cykliczna impreza promująca gminę, integrująca mieszkańców oraz popularyzująca zespoły oraz artystów związanych i zaprzyjaźnionych z Gminnym Ośrodkiem  Kultury w Wieliczkach.

Na początku na scenie zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne do GOK w Wieliczkach. Występ zespołów folklorystycznych Świętowiacy, Sedranianki i  Wielczanie okazał się niezwykle ciekawy. Popis wokalno-instrumentalnych umiejętności dały młodzieżowe zespoły muzyczne  Enigma oraz Radioaktywni. Gościnnie wystąpił finalista międzynarodowego konkursu gitarowego Fingerstyle Kacper Skrodzki, akustycznie wystąpili Jan Murawski, Edward Darmetko oraz Kacper Skrodzki . Następnie wystąpiły zespoły Vinyl i Toguslaw Brandt. Dzień Wiatraka zakończyła wspólna zabawa przy muzyce zespołów Keys i Mister Night,  które zapewniły bardzo dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych.

Wiele atrakcji przygotowała również OSP z Wieliczek, były to strażacki tor przeszkód dla dzieci oraz pokaz ratownictwa drogowego.

Dodatkowymi atrakcjami festynu  były stoiska kół gospodyń oraz z rękodziełem. Organizatorzy zadbali by nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia rekreacyjne. Zabawy i konkurs dla sołectw prowadziła grupa animatorów ,,Pióropusz” z Olecka .

Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach jako organizator imprezy zadbał, by na tegorocznym Dniu Wiatraka  nie zabrakło atrakcji i każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Wydarzenie kulturalne zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach   przy współpracy z OSP Wieliczki oraz Urząd Gminy w Wieliczkach. Organizatorzy imprezy składają podziękowania sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Olecku, Alior Bank Olecko, Paliwa Kozłowski Olecko, Firma ,,Jaco” Olecko. Poniżej galeria zdjęć z uroczystości.