Wojewoda z wizytą w Wieliczkach. Podpisano umowę na dofinansowanie budowy drogi

Wojewoda z wizytą w Wieliczkach. Podpisano umowę na dofinansowanie budowy drogi

18 czerwca 2018 r. w Wieliczkach wojewoda Artur Chojecki podpisał umowy z reprezentantami jedenastu  samorządami na przebudowę i modernizację dróg z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019″. Umowy na dofinansowanie podpisały gminy z powiatów: ełckiego, giżyckiego, mrągowskiego, oleckiego i piskiego oraz starostowie z Ełku, Pisza i Giżycka. Tylko z tego programu w powstanie ponad 80 km nowych dróg za ponad 100 mln złotych.

Na drogi lokalne w regionie w tym roku rząd przeznaczył dodatkowe 30 mln złotych: – To zresztą największa kwota na modernizację dróg, jaką w ostatnich latach Rząd przeznaczył na Warmię i Mazury – mówi Artur Chojecki.

W Gminie Wieliczki w ramach tego programu przebudowano drogę z Markowskich do Wieliczek. Odcinek niemal pięciu kilometrów został już pokryty asfaltem. Gmina Wieliczki przejęła tę drogę od powiatu oleckiego, aby sięgnąć po środki z budżetu państwa.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powstanie Funduszu Dróg Lokalnych. Ma on zostać utworzony jeszcze w tym roku. Nabory wniosków ruszą najprawdopodobniej jesienią.

Link do strony TVP Olsztyn z reportażem z uroczystości w Wieliczkach:

Fotogaleria z uroczystości: